Lifestyle

Jak rozeznat oroginální kabelku

Originál, nebo Fake? To je každodenním bojovým úkolem naší expertky, která řídí kompletně kontrolu originality kabelek z druhé ruky pro e-shop BAG 2.0. Je zodpovědná za záruku autenticity každého kousku, což je obrovská zodpovědnost. V exkluzivním rozhovoru nám odhalila, jak rozlišit originál od imitace jednoduše a efektivně.

Co dělá konkrétně znalec značky u BAG 2.0?

Řídím oddělení značky v BAG 2.0. To znamená, že zodpovídám za autentičnost každého kousku, které se prodává prostřednictvím e-shopu. Také udávám cenové doporučení a vymezuji sortiment nabízených značek.

Co se vám nejvíce líbí v práci?

Je báječné pracovat s jedinečnými návrhářskými kousky každý den! Náš sortiment je velmi rozmanitý; můžete najít jedinečný vintage kousek od Chanel z 20. let až po kabelky ze současnosti jako Noe Noe od Louis Vuitton. Některé z těchto kusů jsou jako obraz historie a odhalují informace bývalého majitele. Nákupní seznam, stará fotografie, zatoulaná mince nebo dokonce i milostný dopis… nikdy nevíte, co vás překvapí.

Odkud jste získala své zkušenosti a odbornou znalost, abyste mohla provádět kontrolu pravosti?

Mám téměř desetiletou odbornou praxi, učím se o značkách a jejich specifických vlastnostech každý den. Je to jako koníček, na kterém mám silný osobní zájem. Neexistuje žádná škola nebo program, který by vás naušil tomu stát se odborníkem na rozeznávání luxusního zboží. Každodenním zkománím a nabírání zkušeností je jediný způsob, jak získat know-how. Jsem také v neustálém kontaktu s předními módními domy. Zajímám se o nové trendy, poslední kolekce. Je to pro mě takovou vášní, že i mimo kancelář se často přichytím, že zkoumám kabelky žen na ulici!

Jak rozlišíte originál od falešné kabelky a jak ověříte její pravost?

Každý návrhář a model má různé specifické znaky; tyto vám pomohou určit, zda je daný kousek originální. Při kontrole kabelky postupně opatrně procházím všechny tyto specifika a odškrtývám si je z mého kontrolního seznamu jeden po druhém. U kabelek je začínám pocitovou zkouškou. V mnoha případech stačí, když ucítíte materiál, velice jednoduše stanovíte kvalitu výrobku. Poté štítek. Shoduje se design s designem značky? Kde je umístěný? Jaké informace na něm najdu? Souhlasí datumový kód? Lze také zkontrolovat gravírované, nebo tištěné písmo značky, kovové prvky, zip a švy tašky. Dobrým ukazatelem je také zdali věk kabelky odpovídá jeho opotřebení. Některé kabelky totiž nošením mění své znaky.

Co dělat při nákupu designérské vintage kabelky?

Vždy doporučuji, aby jste si zakoupili kabelku u zkušených prodejců, jako je společnost BAG 2.0, nebo obecně prostřednictvím prodejců, kteří mají tým odborníků, kteří fyzicky kontrolují kažý naskladněný kus. Kupující by měli před provedením nákupu požádat o doklady autentičnosti, popřípadě učty, či jiné ověřovací doklady. Dejte se na pozor, pokud je kabelka nabízena za neobvykle nízkou cenu. Například pokud máte před sebou Birkin od Hermès za necelých 30.000,- kč, tak se zaručeně díváte na falešný kousek, protože cena za kabelku z druhé ruky, bude v závislosti na stavu a známkách opotřebení, nejméně šestinásobkem této částky. V dnešní době se moc nelze opírat pouze o příslušenství nebo účet, neboť tyto položky mohou být zfalšovány stejně snadno a často překvapivě i profesionálně! Komplexní posouzení je tou nejlepší variantou.

„Naši zákazníci se mohou zcela spolehnout na autenticitu designérských kousků prodávaných na eshopu BAG 2.0.”

Co se stane, když narazíte na falešnou kabelku při kontrole?

Máme politiku nulové tolerance, pokud jde o falešné zboží. Jakmile položka nesplňuje jednu z požadovaných znaků na mém kontrolním seznamu, je položka zamítnuta a odeslána zpět prodejci.

Můžete vystavit zákazníkům certifikát o ověření o pravosti?

Naši zákazníci se mohou zcela spoléhat na autentičnost designérských dílů prodávaných prostřednictvím BAG 2.0. Z právního hlediska mohou pouze vlastníci značek vydat záruku autenticity, ovšem samozřejmě sami zaručujeme, s naší vynikající pověstí, odbornými znalostmi a dlouholetými zkušenostmi, že tomu tak opravdu je.

Některé kabelky jsou považovány jako investice. Do jakých by lidé měli nyní investovat?

Kabelky od Chanel a Hermès jsou bezporstředně těmi, do kterých vždy stojí za to investovat. Pro tašku Birkin může hodnota dokonce vzrůst o 100 procent! Chanel zase zvyšuje své prodejní ceny ročně zhruba až o 20 procent, při prodeji kabelky tak můžete obdržet částku, kterou jste původně zaplatili. V současnosti jsou velmi oblíbené značky, jako jsou Gucci, Dior a Fendi.

Jak se mohou s vámi spojit zákazníci?

Stačí zvednout telefon! Domluvíme se na osobní schůzce, nebo na posouzení skrz zaslání kabelky kurýrem. Posoudíme zákazníkům stav a doporučíme cenu jejich bývalých oblíbených kabelek.

Neváhejte, vykoupíme vaši kabelku zde!